4 noví obyvatelé stájí, hobby Bohuslavice, oblastní mistrovství Vysočiny Humpolec, předvýběr hřebců do plemenitby Těšánky

20.06.2013 12:33

1.6. hobby závody Bohuslavice, kam jsme se vydali se sedmi koňmi a to Palliardi, Jenisei, Dirk, Holly, Zuperstar, Olympie a Clairette. Na stupně vítězů dosáhla v hlaví soutěži ZL Karolína Jeníšová se Zuperstarem, kteří jako jediní zvládli čistě i rozeskakování. Na třetím místě pak skončila Bětka Fatková s Clairette, kdy s jednou chybou v rozeskakování skončily na třetím místě. Vítězství si odnesla také Běta Fatková s klisnou Olympií v soutěži do 90-ti cm.

                  Olympie                                           Dirk                                                 Holly

8.6. k nám přijely z Krkonoš kobylky Cetina a Urita, které čeká příprava na zkoušky klisen MT a následně samotné zkoušky.

9.6. jsme přivítali další dva nové koně Gareta a Copita od majitelky Míšy Irovské. Věříme že se u nás bude všem třem líbit.

13.6 se v Těšánkách u kroměříže konal předvýběr hřebců MT do plemenitby. Posuzovalo se 15 hřebců, tři byli předvybráni a mezi nimi i Jasta připravovaný v naší stáji. Od tohoto termínu tedy běží Jastovi 100 dní na přípravu ke zkouškám.

15. 6. Jela Běta Fatková se Zuperstarem na oblastní mistrovství Vysočiny do Humpolce, kde po čistém parkuru rámcového ZL a jedné chybě v rozeskakování skončili na desátém místě a v parkuru L** - oblastní mistrovství seniorů po jedné chybě dosáhli na 9. místo.